فهرست بستن

سید امیر حسینی، رییس آكادمی ملی المپیك: آموزش در ورزش، محور برنامه‌های ما در سال 2003 خواهد بود

1381/08/22
11-13-2002
12:06:12 8108
-06298: کد خبر

خبرگزاری دانشجویان ایران – تهران
سرویس: قهرمانی – همگانی

رییس آكادمی ملی المپیك، آموزش را محور برنامه‌های این سازمان در سال 2003 میلادی ذكر كرد.

به گزارش ایسنا، سید امیر حسینی، در نشست مطبوعاتی خود با نمایندگان رسانه‌های گروهی گفت: سال 2003 از سوی كمیته‌ی بین‌المللی المپیك سال �فرهنگ و آموزش� نامگذاری شده و تمام آكادمی ملی المپیك كشورها موظف شده‌اند، محور برنامه‌های خود را به امر آموزش اختصاص دهند.

وی، توسعه‌ی پایدار در ورزش را در گرو گسترش آموزش خواند و در مورد برگزاری كلاسهای آموزشی كه از سوی آكادمی ملی المپیك و فدراسیون‌های ورزشی به صورت موازی برگزار می‌شود گفت: واقعیت این است كه امكانات آموزشی ما محدود است، از طرف دیگر هر چقدر آموزش بیشتر باشد به توسعه‌ی ورزش كمك می‌كند و برگزاری كلاس‌های آموزشی از سوی فدراسیون‌ها می‌تواند تاثیر بسیار مطلوبی داشته باشد.

حسینی افزود: البته كلاس‌های آموزشی آكادمی ملی المپیك از سطح علمی بالایی برخوردار است و در سطح بین‌المللی برگزار می‌شود و هدف آن ارتقاء سطح دانش‌ مربیان ملی است.

رییس آكادمی ملی المپیك، فعالیت‌های این سازمان را به 3 بخش تقسیم كرد و گفت: �آموزش� بخش اصلی فعالیت‌های آكادمی ملی المپیك را شامل می‌شود، ما با برگزاری دوره‌های همبستگی المپیك، دوره‌های آموزش بین‌المللی رشته‌های دو، واترپلو، جودو، ورزشهای رزمی، جودو، یوگا و …، مدیریت در ورزش و چندین دوره‌ی مربیگری در رشته‌های مختلف ورزشی سعی كرده‌ایم، تاثیر مثبتی بر روند آموزش ورزش در كشور داشته باشیم.

وی، آماده سازی و تجهیز ورزش كشور را یكی دیگر از اركان امور آكادمی ملی المپیك دانست و افزود: در این راستا، مركز پژوهش‌های علمی ورزشی تشكیل شده و فعالیت خود را به خوبی ادامه می‌دهد، آ‎ماده سازی ورزشكاران برای حضور در بازیهای آسیایی بوسان، ارایه‌ی خدمات به تیم‌های مختلف فوتبال و … از جمله فعالیت‌های این بخش‌ از آكادمی ملی المپیك است.

بخش پزشكی ورزشی شاخه‌ی دیگر فعالیت‌های آكادمی ملی المپیك را تشكیل می‌دهد كه امیرحسینی در این باره گفت: ایجاد واحدهای سلامتی در ورزش، فیزیولوژی، هیدروتراپی و … و تمام مسایلی كه به نوعی با سلامت ورزشكاران سروكار دارد، از اهم فعالیت‌های این بخش است، كه امیدواریم بتواند خدمات شایانی به ورزشكاران كشورمان ارایه كند.

امیرحسینی در مورد بیستمین جشنواره‌ی فیلم‌های ورزشی كه در شهر میلان ایتالیا برگزار شد و چند فیلم ایرانی نیز توانستند به جوایزی دست پیدا كنند، گفت: 35 فیلم از ایران در این جشنواره شركت داشتند كه در پایان 3 فیلم از ایران توانستند جوایزی را از این جشنواره كسب كنند.

وی افزود: جایزه‌ی اصلی بخش انیمیشن به فیلم المپیك اثر سیاوش زرین آبادی اهدا شد و اولین حضور فیلم سازان ایرانی در این زمینه بسیار موفقیت آمیز بود.

امیرحسینی، ایران را تنها كشوری خواند كه توانست در این جشنواره به 3 جایزه در بخش‌های گوناگون دست یابد و افزود: مجید وارث و حسین سرخاب نیز موفق به دریافت دیپلم افتخار از این جشنواره شدند. در این مراسم، جایزه‌ی ویژه‌ی بیستمین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم های ورزشی توسط، رییس آكادمی ملی المپیك به سیاوش زرین آبادی اهدا شد.

حسینی اظهار امیدواری كرد تا با گسترش تولید فیلم‌های ورزشی، سینما و تلویزیون نیز بتوانند نقش موثری در ایجاد انگیزه در جوانان برای گرایش به ورزش داشته باشند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط